Stats: 03 members, | Posts: 5948 | Date:27th February 2021, 2:34 am

    

               

Bazılarımız iyi bir yol izledi ve diğerleri yanlış yola gitti.

By - - [ Blog ]

Bazılarımız iyi bir yol izledi ve diğerleri yanlış yola gitti.

Bütün gün futbolla birlikteydim, küçükken her şey benim için futboldur. İnanılmaz bir tutkusu vardı.

S: Ancak, başlangıçlar hiç de kolay olmadı.

C: Dört casinoslot 27 erkek kardeşim ve ben annemle büyüdük. Hafta boyunca iş için şehir dışında yaşamama rağmen, babam da elinden geldiğince işbirliği yaptı ve çok destekleyiciydi, ancak tüm aileyi desteklemek için en çok çabalayan oydu. O bir hemşireydi ve bazen bütün gün ve bütün gece çalışmak zorunda kaldı. İlk başta zordu, çünkü feda etmesi gereken her şeyi biliyorduk, ama sonunda sebat, arzu ve coşkuyla kişi her zaman öne geçebilir. Bugün burada olmak, her fedakarlığın bir mükafatı olduğunu ve her şeyin buna değer olduğunu gösterir.

S: İlk botlarınızı ne zaman giydiğinizi hatırlıyor musunuz?

C: Başlangıçta sokakta oynadığımda ayakkabılarım vardı ama çıplak ayakla oynamayı tercih ettim. Annem fedakarlığı yaptı ve benim için aldı ama onları kirletmek istemedim, kırmak istemedim. Onları çıkarıp sokakta çıplak ayakla oynardım. Mesele şu ki, bu botlar benim için çok fedakarlık anlamına geliyordu ve dahası, onları eve kirli götürürsem, biri düşecekti … Sahip olduğum ilk spor ayakkabıların bana kardeşim tarafından verildiğini büyük bir sevgiyle hatırlıyorum- Hukuk. Hayat boyu sahip olduğunuz çok güzel anılardır.

S: Bahsettiğiniz azim, istek ve coşku da çetelerden ve uyuşturucu kaçakçılığından kaçmada anahtar rol oynamalıydı.

C: Tüm bunlara kanmamak kolay değil, özellikle de pek çok kötü etkinin olduğu çok mütevazı bir mahalleden iseniz. Gerçek şu ki, şehrimle ilgili çok güzel anılarım var, ama doğrudur ki küçükken çeteler konusuna başlıyordum. Ve mahallemde, birlikte büyüdüğüm arkadaşların ve insanların çoğu … Bazılarımız iyi bir yol izlediler, bazıları da yanlış yola girdi. Aslında, bazıları bu tür şeylere girmekten ne yazık ki öldü. Bütün bunlar yaşam için bir ders olarak sonsuza kadar sizinle kalacak. Tanrıya şükür, doğru yolu seçtik ve oradan çıkıp tüm bunlardan kaçabildik. Bunu yapan herkesle gurur duyuyorum.

S: 2011 yazında, Tottenham için bir imzayı kestikten sonra, Valencia’ya geldiniz. Bu kadar gençken, Atlantik Okyanusu’nu geçip İspanya’ya yerleşmek için Honduras’ı geride bırakmak zor muydu?

C: İlk başta çok zordu, özellikle ilk geldiğimde. Valencia beni buraya getirmek için çaba sarf etti, ancak geldiğimde ne yapacağım tam olarak belli değildi. Bunun ne ilk takım ne de yan kuruluş için olmadığı ortaya çıktı ve beni Alcoyano’ya vereceklerini söylediler, İkinci A takımı Alcoy küçük bir şehir ve ilk iki veya üç ay boyunca geri dönmek istedim Honduras’a çünkü kimseyi tanımıyordum. Kulüpte çok iyi insanlar vardı ama çok daha utangaçtım ve arkadaş edinmekte zorlandım. 17 veya 18 yaşındaydım, çok kapalıydı ve benim için her şey yeniydi. Yeni bir ülke, yeni bir kültür, alışkın olmadığın bir yemek? Uyum sağlamakta zorlandım.

S: 2013’te Alcoyano’da ve Valencia yan kuruluşunda geçen bir sezonun ardından, Ché ekibi satın alma seçeneğini etkin kılmamaya karar verdi ve Honduras’a geri dönmek zorunda kaldı.

C: Zor bir zamandı, çünkü Avrupa’da oynama hayalimin yarıda kaldığını hissettim. İşler beklendiği gibi gitmemişti, ancak Valencia’nın satın alma seçeneğini uygulamayacağını öğrendiğim için kendi kendime şöyle dedim: ‘Honduras’a geri dönmem gerekiyor, ama bu burada bitmeyecek. Çalışmaya devam edeceğim ve eğer zaten dışarı çıkmışsam, tekrar yapabileceğime emin olduğumda. Yani öyleydi; Honduras’a döndüm, iki muhteşem yıl geçirdim ve sonuç olarak Tenerife bana fırsat verdi.

S: İkinci Lig ve Copa del Rey arasında Tenerife için 68 maçta 20 gol attınız. Dediği gibi, çok güzel iki sezondu.

C: Tenerife’de kaldığım yıllar onlardan faydalandım ve onlardan çok keyif aldım ve daha sonra Barça B’nin kapısı benim için açıldı.Birinci sınıf takımlara imza atmak için seçeneklerim vardı ama denemek istedim , Barselona’da olmanın nasıl bir şey olduğunu bilmek istedim çünkü bu çocukken gördüğüm başka bir rüyaydı. Genç yaştan itibaren görülebilen takımlardır ve içerinin nasıl bir şey olduğunu her zaman merak edersiniz. İlk takımla, dünyanın en iyileri arasında yer alan ve Leo Messi ya da Luis Suárez gibi hayranlık duyulan oyuncularla antrenman yapma fırsatı buldum. Orada olabildiğim için gurur duyuyorum.

S: Şimdi Girona ile Birinci Lig’de oynama zorluğuyla karşı karşıyasınız.

SPORT ve Girona FC arasındaki tarihi anlaşma

Ramalho antrenman yapmıyor ve Mendizorroza için bir şüphe.

A: Burada çok mutluyum. Birinci Ligde olmak, özellikle Girona gibi inanılmaz derecede özgüvene sahip bir takımda bir hayalin gerçekleşmesidir. Birkaç ay önce bir kişi bana Barça B’den Girona’ya gelmenin bir adım geri adım olup olmadığını sordu ve bundan çok uzak. Bence bu ileriye doğru atılmış dev bir adım, çünkü Birinci Lig’de olmak sadece herhangi bir oyuncu tarafından yapılmıyor ve Honduras gibi bir ülkede daha da karmaşık, çünkü orada var olan futbol potansiyeli henüz sömürülmedi.

Girona’nın bu sezon başardığı mükemmel rolü görmezden gelmek bir günah sayılmalı. Takımın sahada topladığı sonuçlardan dolayı değil, Birinci Lig’in tüm tarihinde herhangi bir ilk maçına çıkanlardan önce kalıcılık elde etti; aynı zamanda ofislerde yapılan iyi çalışmalar, kulübün İspanya’da ve yurtdışında elde ettiği etki ve sosyal kitlesinin ve hayranlarının büyük kısmının muazzam büyümesi nedeniyle.

Carles rosell

SPORT, bu parkurun vahiy ekibiyle ve kıtadaki büyük liglerde en iyi terfi edenlerle köprü kurma olasılığını gözden kaçırmak istemedi. Ve dün her iki taraf da bu şekilde tarihi bir anlaşma imzaladı. Montilivi stadyumunda ve ayrıca Caldes’teki PGA Catalunya Resort’ta sahnelendi; şimdiki Girona’nın iki nevraljik noktası. Bağlantı, bu gazeteyi rojiblanco kulübünün resmi ve referans medyası yapıyor. Bu, diğer şeylerin yanı sıra, günlük bilgilerin daha fazla görünürlüğü, her iki taraf için her türlü avantaj ve önümüzdeki haftalarda gün ışığına çıkacak pazarlama söz konusu olduğunda farklı anlaşmalar ve girişimler anlamına gelir. Hem SPORT hem de Girona FC, hem kurumsal düzeyde hem de ilk takımdaki tüm haberlerin kağıt üzerinde ve ayrıca web üzerinde daha belirgin bir etkiye sahip olması için bu yakın işbirliğinden yararlanacak. 

Montilivi ile “tur”

Bu iyi uyumun bir sonucu olarak ve bu tarihi anlaşmayı sahnelemek için SPORT’un temsilcileri – CEO’su David Casanovas ve yöneticisi Ernest Folch – dün sabah Montilivi’ye geldi. İlk olarak Girona FC başkanı Delfí Geli tarafından kabul edildi. Anında, rojiblanca varlığının genel müdürü Ignasi Mas-Bagà ve ayrıca iletişim direktörü David Torras da ona katıldı. Tesislere kişiselleştirilmiş bir ‘tur’ verildi. Ofislerden başlayarak, mesai saatleri içinde işçi dolu; çimlerin ardından sezon başından beri kusursuz. Ayrıca sahaya, yerel soyunma odasına veya kutuyu ziyarete erişim sağlayan tüneli görmek için zaman vardı. Bütün bunlar, ilk ekip oradan uzakta, Riudarenes sahasında egzersiz yaparken.

Ziyaret sırasında Folch ve Casanovas, Girona FC’nin bugününü ve geleceğini, hala bitmek bilmeyen zorluklarla dolu bir kulüp olan ve Birinci Lig’de adından söz ettiren ev sahipleriyle tartıştı. Vahiy takımı etiketini kazanmalarına ve büyükler arasında ilk kariyerlerinde Avrupa ile flört etmelerine rağmen, Montilivi’den günden güne yaşadıkları alçakgönüllülükten etkilendiler. Ama Geli’nin dediği gibi, gün içinde bir noktada ve her zaman ayakları yere değerek, “Gelecek yıl kendimizi tekrar kurtarmamız gerektiğini hatırlamalıyız.” Sudan daha berrak. 

machín ile konuş

Ve Montilivi’den Caldes de Malavella’daki PGA Catalunya Resort’a, kısa bir süre sonra ilk takım için yeni antrenman kamplarına ev sahipliği yapacak olan ve yapımı şu anda son aşamaya gelecek. Takımın ve antrenör personelinin günlük yemek yediği yer burasıdır; Dahası, gardırobun bazı üyelerinin ikametgahını da barındırıyor. Folch ve Casanovas, bir oyuncuyla görüş alışverişinde bulunma fırsatı buldu. Ana yemek, Pablo Machín’in varlığıyla geldi. Takımın bu kampanya boyunca aktardığı mükemmel duyguları anlattıkları çok rahat bir konuşma vardı. Şimdi bile, sonuçlar yetişmediğinde. Ancak, bu son galibiyet serisine rağmen (olası on ikiden bir puan), Avrupa Ligi biletini kazanma şansı değişmedi. Hayat olduğu sürece umut da olacaktır. Ve ne olursa olsun, SPORT gazetesi bunu anlatacak. 

Girona teknik direktörü Pablo Machín, rojiblanco takımının gelecek sezon Avrupa Ligi’nde oynamaya hak kazanma arzusunun önemli bir yeri olan Mendizorroza’da (19:30) Alavés’e karşı Perşembe günkü maçta merkez savunma oyuncusu Jonás Ramalho’ya güvenemeyecek.

Haftanın ilk iki antrenman seansında olduğu gibi, Soria koçunun son 18 lig maçındaki planlarında önemli olan Barakaldo defans oyuncusu, Çarşamba günkü seansta grupla egzersiz yapmadı ve çağrı dışında bırakıldı. Vitoria’nın resmini ziyaret edin.

Listedeki yerini Murcia’dan Pedro Alcalá alırken, Girona’nın 3-5-2’lik takımının ilk 11’indeki yerini ise 21. maçtan beri oynamayan Marc Muniesa’nın alması bekleniyor.

Listedeki diğer yenilikler, son üç lig maçında bulunmasını engelleyen kalça rahatsızlığından halihazırda iyileşmiş olan Brezilyalı Douglas Luiz ve Kenyalı Michael Olunga’nın varlığı ve Peralada’dan Kamerunlu saldırganın yokluğu. – Afrikalı forvetin geri dönüşü ile yan kuruluşun ve orta saha oyuncusu Blex Granell’in dinamiklerine geri dönen Girona B Kévin Soni, sarı kart biriktirdiği için cezalandırıldı.

Ayrıca teknik kararla Eloi Amagat ve sağ uyluğun biseps femorisinde rüptür nedeniyle taburcu edilmeyen Carles Planas da çıkarıldı. Tam kadro listesi şu şekilde: Gorka, Bernardo, Mojica, Alcalá, Stuani, Pere Pons, Portu, Aday, Douglas, Bono, Olunga, Juanpe, Timor, Lozano, Muniesa, Aleix García, Borja García ve Pablo Maffeo.

Bu Çarşamba antrenmanında Pablo Machín, Peralada’dan stoper Bambo Diaby ve kanat oyuncusu Maxi Villa ve Girona C’nin Polonyalı kalecisi Marcel Lizak ile de sayıldı.

Girona’nın merkez savunma oyuncusu Pedro Alcalá, şampiyonanın bitimine yalnızca üç gün kala takımının Avrupa Ligi’nin bir sonraki baskısına hak kazanması gereken seçenekler hakkında konuşmak için bu Çarşamba basına çıktı.

Carles rosell

Murcian, yedinci sıraya ulaşmanın “zor” olduğunu itiraf etti, ki bu artık bir puan çünkü “işin içinde birçok takım var” ve en iyi şeyin “dokuz puan kazanmak” olacağına inanıyor ve asıl mesele şuydu: Bu Cumartesi Eibar’ın tökezleyen bloğunu aşmak için.

“Biz orada üç veya dört takımız ve tıklayan her kimse birçok seçeneği kaybedecek”, diye değer verdi, “Avrupa’ya girmek istiyorsak, her şey olmasına rağmen 9 puanı kazanmamız gerekecek” dedi. önce Eibar’ı yendi “.

Bu yaklaşan düello hakkında kesin olarak konuştu. “Yedinci sıradan birkaç puan ve ligi olabildiğince yüksek bitirmek isteyecek. Kimse kolay bir oyun beklemiyor.”

Ayrıca tatillerin dönüşünü önceden tahmin etmek zorunda kaldığı için Avrupa’ya gitmenin sorun olup olmayacağı soruldu. “Kutsal sorun.No Responses Yet, Be The One To Response First

Comments are closed.